Struktury Dekoracyjne

Alternatywa Dla Gładkich Ścian

Struktury Dekoracji Wnętrz to współczesna forma pokryć dekoracyjnych, wzorowanych na dawnych rzemieślniczych formach zdobienia wnętrz. Stworzona dla tych, którzy chcieliby podkreślić swoją indywidualność a jednocześnie nadać otoczeniu oryginalny wygląd.

Tynk strukturalny na dobre zagościł w naszych domach, zarówno tych urządzonych nowocześnie, jak i tych bardziej tradycyjnych. Tworzy on mocny akcent dekoracyjny we wnętrzu, dzięki wyraźnym fakturom i przenikającym się kolorom. Ściana ozdobiona tynkiem strukturalnym jest oryginalna.

Trzeba pamiętać, że ostateczny efekt będzie zależał nie tylko od rodzaju wybranego materiału, ale także od sposobu jego nakładania i fakturowania. Aby, jeszcze bardziej wyeksponować taką ścianę należy odpowiednio ją oświetlić, by jak najlepiej wydobyć efekt dekoracyjny.

Zalety:

Takie struktury są trwałą ozdobą odporną na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne; maskują niewielkie krzywizny ścian; ściany nimi pokryte łatwo utrzymywać w czystości, gdyż można je myć, a nawet szorować są oryginalną i niepowtarzalną dekoracją wnętrz

Trawertyn

Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Polecany do dekoracji mieszkań i wnętrz użyteczności publicznej. Ciekawie prezentuje się na detalach architektonicznych, takich jak kominki, kolumny itp.

Marmur Klasyczny

Przy odpowiedniej aplikacji można kształtować dowolne wzory, uzyskując różne efekty końcowe. Przeznaczona jest do tworzenia powłok dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń. Idealnie nadaje się do dekorowania i podkreślania detali we wszystkich stylach architektonicznych – klasycznym, stylizowanym, jak i nowoczesnym. Kolor i efekt powstaje poprzez pokrycie uzyskanej struktury transparentnym lub metalicznym Lakierem Daje efekt naturalnego piaskowca.

Beton Dekoracyjny

Odpowiednia aplikacja produktu pozwala uzyskać doskonały efekt naturalnego „surowego” betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami,  wżerami i ubytkami. Beton to modny artystyczny efekt stanowiący dekorację nowoczesnych wnętrz, doskonale harmonizującą z metalem, szkłem i surowym drewnem. Polecany jest do dekoracji wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Glinka Wenecka

Uzyskujemy strukturę „przetartego tynku”. Polecana jest do stosowania na ścianach wewnętrznych budynków i detalach architektonicznych. Glinka Wenecka to wyjątkowe pokrycie powierzchni stanowiące doskonałe i proste rozwiązania dla osób poszukujących nietypowych efektów dekoracyjnych. Daje efekt przetartego tynku

Stiuk Perłowy

To  masa akrylowa z dodatkiem, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, perłowym połysku. Powstałe na powłoce refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła.

Pergameno

 To system dekoracji o efekcie “miętego” papieru, przeznaczony do zdobienia ścian wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej. W zależności od zamierzeń Wykonawcy pozwala kreować różnorodne przestrzenne wzory z charakterystycznymi fałdami i „żyłkami”. Efekt końcowy powstaje poprzez pokrycie uzyskanej struktury transparentnym lub metalicznym Lakierem